Дзень музейнага сэлфі

У многіх музеях нельга фатаграфаваць, аднак ёсць адзін дзень у годзе, калі музеі робяць выключэнне. У 2024 годзе свята выпала на 17 студзеня. У Міжнародны дзень музейных сэлфі дазваляецца наведвальнікам зрабіць сэлфі побач з іх любімым творам мастацтва. Фатаграфуйцеся і адзначайце нас у сацыяльных сетках пад хэштэгам #селфивмузеелесичеловек, а мы будзе дзяліцца вашымі выдатнымі здымкамі.

Даказана, што людзі больш шчаслівыя, калі марнуюць грошы на ўражанні, а не на рэчы, і паход у музей прапануе выдатныя ўражанні, а яшчэ рэгулярнае наведванне музеяў робіць вас разумней. Таму чакаем вас у нашым музеі на шматлікія лекцыі, выставы, музейныя заняткі і тэатралізаваныя мерапрыемствы, якія праходзяць у нас на працягу ўсяго года.