Лепельскія чытанні

Паведамленне пра статус

Thank you for your vote.

Запрашаем на "Лепельскія чытанні"

ІНФАРМАЦЫЙНЫ ЛІСТ

ІНСТЫТУТ ГІСТОРЫІ НАЦЫЯНАЛЬНАЙ АКАДЭМІІ НАВУК БЕЛАРУСІ

ЛЕПЕЛЬСКІ РАЁНЫ ВЫКАНАЎЧЫ КАМІТЭТ

ЛЕПЕЛЬСКІ РАЁННЫ КРАЯЗНАЎЧЫ МУЗЕЙ

запрашаюць прыняць удзел у ІХ навукова-практычнай канферэнцыі

ЛЕПЕЛЬСКІЯ ЧЫТАННІ

Праблемнае поле канферэнцыі:

• Славутыя асобы  Лепельскага краю.
  • Гісторыя і культура Лепельскага краю.

–  Археалагічныя і этнаграфічныя даследаванні Лепельшчыны.

–  Праекты турыстычных маршрутаў і краязнаўчы патэнцыял Лепельшчыны.

Час правядзення канферэнцыі – 15–16 кастрычніка 2021 г.

Плануемае месца правядзення канферэнцыі – г. Лепель.

Заяўкі на ўдзел у канферэнцыі прымаюцца да 31 жніўня 2021 г. на электронны адрас: palatyda@tut.by; museum-lepel@rambler.ru Заяўка на ўдзел у канферэнцыі, падаецца ў электронным выглядзе і павінна змяшчаць наступныя пункты:

1. Прозвішча, імя і імя па бацьку.
  2. Месца працы, пасада.
  3. Навуковая ступень і навуковае званне.
  4. Назва даклада
  5. Працоўны і хатні адрас, кантактны тэл. (з кодам населенага пункта), e-mail.

Студэнтам, магістрантам і аспірантам разам з заяўкай неабходна даслаць тэзісы даклада (да 2000 знакаў) і водгук навуковага кіраўніка. Замежных удзельнікаў просім паведаміць пра неабходнасць атрымання візавай падтрымкі. Аргкамітэт пакідае за сабой права адбору заявак на ўдзел у канферэнцыі і тэкстаў дакладаў для публікацыі.

Матэрыялы канферэнцыі будуць апублікаваны. Патрабаванні да формы і аб’ёма тэкстаў дакладаў: электронны і раздрукаваны варыянты не болей за 30 000 знакаў, спасылкі пастаронкавыя, нумарацыя на кожнай старонцы. Першая спасылка на публікацыю цалкам (аўтар, назва, месца і год выдання, старонкі), у наступнай спасылцы месца і год выдання не падаюцца.

Мовы канферэнцыі – беларуская, руская.

Кантакты: Марат Васільевіч Клімаў, 220072, г. Мінск, вул. Акадэмічная, 1, Інстытут гісторыі НАН Беларусі. Тэл. (+375 29) 776-26-75, факс (017) 284-18-70.

Аліна Уладзіміраўна Стэльмах, 211174, г. Лепель, Віцебская вобл., вул. Калініна, д. 66. Установа культуры “Лепельскі раённы краязнаўчы музей”,  телефон  +375 213239490.

Камандзіровачныя  выдаткі за кошт камандзіруючага боку.